AKCYZA
Strona Główna Download Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejListopad 01 2014 06:06:19
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
RóżneCheck PageRank
Kupując papierosy online można trafić za kratki
RzeczpospolitaZa paserstwo akcyzowe grozi do trzech lat więzienia, ale tylko tym, którzy nabyli np. nielegalne papierosy. Sama chęć zakupu to za mało.

Klient czy klientka, którzy zamówili w internecie towar bez akcyzy (papierosy czy alkohol), mogą odpowiadać za paserstwo dopiero po uzyskaniu faktycznego władztwa nad wyrobami akcyzowymi...
Wykupują cygara na skręty! Bo rząd podnosi akcyzę..
Expres_ilustrowany Palacze wykupują w kioskach tanie cygara, żeby z ich tytoniu robić papierosy – skręcane ręcznie lub za pomocą popularnych maszynek do nabijania gilz. To efekt ogłoszenia w zeszłym tygodniu przez Ministerstwo Finansów, że od nowego roku drastycznie wzrośnie akcyza na wszystkie cygara i cygaretki. Wczoraj w większości łódzkich kiosków te tanie były niedostępne.
ZPP: Błędy MF kosztują budżet miliardy złotych
Gazeta PrawnaBudżet państwa ponosi ogromne straty z tytułu agresywnej polityki fiskalnej Ministerstwa Finansów – czytamy w komunikacie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Spadają wpływy z akcyzy tytoniowej i alkoholowej, gwałtownie rozszerza się szara strefa. Dramatycznie wygląda też sytuacja w branży hazardowej – wprowadzona chybcikiem, nie notyfikowana w UE ustawa hazardowa, której część przepisów jest niezgodna z prawem UE, może kosztować polskiego podatnika aż 12,8 miliarda złotych w postaci spadku wpływów oraz konieczności wypłacenia odszkodowań dla poszkodowanych firm. Są już pierwsze wyroki sądów w tej sprawie.
Akcyza: Brak decyzji rządu oznacza podwyżkę cen papierosów
Gazeta PrawnaIch wytwarzanie przy użyciu maszyn do nabijania gilz będzie objęte akcyzą. Zmieni się też sposób opodatkowania cygar i cygaretek – zdecydował wczoraj rząd.
Zmiana w ustawie o podatku akcyzowym. Rada Ministrów przyjęła projekt
Gazeta PrawnaRada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej, przedłożony przez ministra finansów. Jedna ze zmian dotyczy podatku akcyzowego.
Celnicy: bunt na pokładzie w sprawie jednorękich bandytów
Gazeta PrawnaFunkcjonariusze powinni odmawiać wykonania polecenia służbowego, czyli konfiskaty automatów do gier, jeżeli wcześniej takie działanie nie zostało zatwierdzone przez prokuraturę – ogłosił w oficjalnym komunikacie Związek Zawodowy Celnicy.pl
Podatek od tytoniu, którego nie ma, czyli awantura o melasę
Melasa trzcinowa to zdaniem celników tytoń do palenia. Takie samo zdanie mają polskie sądy. To nic, że w melasie nie ma ani grama tytoniu – podatek zdaniem fiskusa się należy.
Hazard przenosi się do szarej strefy: Budżet traci na nielegalnych poszukiwaczach szczęścia
Maleje podatek deklarowany przez firmy organizujące gry i zakłady wzajemne. Po wprowadzeniu zakazu dla automatów o niskich wygranych hazard przenosi się do szarej strefy
Budżet zapłaci za zaniedbania Kapicy?
Do Rzeczy Wiceminister finansów, którego prokurator podejrzewał
o niedopełnienie obowiązków przy kontroli branży hazardowej, uniknie odpowiedzialności. Za aferę zapłacą wszyscy Polacy.

Komisja śledcza, zwana hazardową, pod przewodnictwem Mirosława Sekuły uznała szefa Służby Celnej i wiceministra finansów Jacka Kapicę niemal za szeryfa samotnie zwalczającego plagę nielegalnego i półlegalnego hazardu. Do zupełnie innych wniosków doszedł prok. Grzegorz Masłowski z Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Zebrał materiał dowodowy, z którego wynika, że za nieprawidłowości w kontroli rynku hazardowego jest odpowiedzialny nie kto inny, tylko właśnie Kapica. Postawił on zarzuty karne bezpośrednim podwładnym szefa Służby Celnej. Ci zaś obciążyli winą za brak nadzoru i kontroli swojego przełożonego. W tej sytuacji prok. Masłowski wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów Kapicy. (…)
Pismo do SSC - zatrzymywanie jednorękich bandytów
ZZ_Celnicy.PLInformujemy niniejszym Pana Ministra o możliwym przestępstwie lub co najmniej poważnej nieprawidłowości, która ma miejsce w jednostkach Służby Celnej w całej Polsce - napisał ZZ Celnicy PL do Ministra Jacka Kapicy
Strona 1 z 154 1 2 3 4 > >>
Ostatnie Artykuły
Rzeczpospolita: Vat ...
STREFA KURSÓW - Dzie...
Alkohol płynął do Po...
Praworządny Kapica
Obietnice polityków ...

Dane Izb Celnych

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie