AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejKwiecień 30 2016 10:57:44
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.
Check PageRank

Porażka krucjaty Jacka Kapicy

Mija szósty rok walki resortu finansów z branżą automatów o niskich wygranych. Straciliśmy na niej już ponad 4,5 mld zł. Stracimy jeszcze dwa razy tyle Kara za nielegalnie prowadzenie punktu gier wynosi 12 tys. zł od każdego automatu o niskich wygranych. Służba Celna prowadzi nawet kampanię „Nie daj się wkręcić”, w której informuje, że wysokie kary grożą nie tylko właścicielom maszyn, ale też tym, którzy wynajęli swoje lokale na taką działalność. Jest tylko jeden problem – czy którykolwiek automat jest obecnie nielegalny?

Zobacz więcej...
Zamach na karetki

Od pięciu lat resort ściga producentów karetek pogotowia za rzekomo należny podatek akcyzowy od ambulansów sprzedanych w latach 2006–2009. Sam wiceminister finansów Jacek Kapica szacuje, że akcyza od karetek typu B i C to ok. 5 mln zł rocznie. Czyli w latach 2006 – 2009 jego urzędnicy mogli ściągnąć od producentów 15 mln zł.

Zobacz więcej...
Fatalna i napisana na kolanie ustawa hazardowa jest w końcu zmieniana. Niestety, w toku prac nad nowym prawem powiela się błędy popełnione sześć lat temu

Kończy się sejmowy etap procesu nowelizacji słynnej ustawy hazardowej. Projekt, autorstwa Ministerstwa Finansów, wpłynął do parlamentu w połowie ubiegłego roku. Ci, którzy mieli nadzieję, że skończą się problemy wynikające z obowiązującego obecnie bubla prawnego będą niestety rozczarowani. Wygląda na to, że znów zarówno zawartość nowelizacji, jak i sposób wprowadzania jej do krajowego porządku prawnego są wadliwe konstytucyjnie i niezgodne z unijnym prawem.

Zobacz więcej...
Jaki interes ma Ministerstwo Finansów w zniszczeniu wszystkich polskich firm produkujących alkohol etylowy z przeznaczeniem na wyroby chemiczne i biopaliwa?

Funkcjonujący od prawie 70 lat zakład chemiczny upada na skutek bezprawnych działań celników. Mieszczący się w Chełmży Bioetanol AEG złożył wniosek o upadłość. Mimo korzystnych wyroków i interpretacji skarbowych zakład wytwarzający skażony alkohol dla naszego przemysłu musiał zamknąć produkcję.

Zobacz więcej...
Kat polskich firm

Wiceminister Jacek Kapica żąda, aby większość kontroli skarbowych kończyła się karami

Należy zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe. (…) MF (Ministerstwo Finansów) dokonało również analizy podmiotowej urzędów skarbowych – te, które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących)

Zobacz więcej...
KAS ma poprawić skuteczność służb skarbowych i celnych
MoneyPołączenie Służby Celnej, Administracji Podatkowej i Urzędów Kontroli Skarbowej w Krajową Administrację Skarbową ma poprawić skuteczność tych służb - twierdzi MF. Łącząc dane i wiedzę mają one np. dzięki dokładnym analizom ryzyka precyzyjniej typować podmioty do kontroli.
Przestępcy mają nowy biznes: Czysty spirytus z podpałek i płynów do spryskiwaczy
Gazeta PrawnaW 2015 r. do Polski wjechało 14 mln litrów skażonego alkoholu z Węgier – o 13 mln więcej niż dwa lata wcześniej. Przestępcy mają nowy dochodowy biznes – uważają eksperci.
TK: Celnik nie musi zostać przywrócony
RzeczpospolitaUmorzenie postępowania ze względu na znikomą szkodliwość czynu funkcjonariusza to nie to samo, co umorzenie postępowania ze względu na brak winy.
Akcyza w pigułce: Aktualne stawki, obowiązek podatkowy, przedmiot opodatkowania
Gazeta PrawnaOd stycznia 2016 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące podatku akcyzowego. Dotyczą one głównie wyboru organu podatkowego i dokumentacji. Kto w świetle obowiązującego prawa jest podatnikiem akcyzy? Kiedy powstaje obowiązek podatkowy i jakie są aktualne stawki tej daniny?
90 mln zł strat. Podrabiali olej, nie płacili podatków
RzeczpospolitaGang oszustów sprowadzał z zagranicy olej opałowy, w kraju odbarwiał go i sprzedawał stacjom paliw. Tak oskubał państwo z 90 mln zł. Grupę rozbiło Centralne Biuro Śledcze Policji.
W sprawie akcyzy od aut nie pomoże i Trybunał Konstytucyjny
Gazeta PrawnaImporterzy, którzy walczyli o podatek od samochodów, nie mają już żadnych szans na wygraną. TK nie zajmie się ich skargami, ale nie widzi też naruszenia konstytucji.
NSA: Niższa stawka akcyzy na oleje opałowe nawet wtedy, gdy w oświadczeniu nabywcy są braki
Gazeta PrawnaNSA przełamał niekorzystną dla sprzedawców olejów opałowych linię orzeczniczą. Uznał, że nieistotne wady oświadczenia nabywcy nie wpływają na prawo do niższej stawki
Polscy przedsiębiorcy mieli go serdecznie dość. Teraz ta męda dostała niezłą posadkę
Inne MediaJacek Kapica, wieloletni szef Służby Celnej i wiceminister finansów, znalazł pracę w biznesie. O zatrudnieniu Kapicy poinformowała międzynarodowa spółka prawnicza Sandler & Travis Trade Advisory Services (STTAS). Były wiceminister będzie pomagał nowemu pracodawcy m.in. w optymalizacji należności celnych i podatkowych.
„Licencja na zabijanie” legalnych automatów
E-PlayPięć lat temu wiceminister finansów Jacek Kapica upoważnił Izbę Celną w Przemyślu do badania automatów do gier hazardowych. Izba nie miała żadnych uprawnień i wymaganych certyfikatów.
Zamiast pigułki gwałtu - rozpuszczalnik. Klapa celników
TV_PolsatTo miał być spektakularny sukces Służby Celnej. 11 marca celnicy informowali, że uderzyli w międzynarodową grupę przestępczą i zabezpieczyli ogromne ilości tzw. płynnej pigułki gwałtu. Dziś okazuje się, że uderzono w legalnie działającą firmę, a zabezpieczono nie narkotyk, lecz substancję, z której firma produkuje rozpuszczalnik do czyszczenia metalu.
Fiskus przegrał. Nie ma wyższej akcyzy od piwa smakowego
Gazeta PrawnaBranża piwowarska występuje o milionowe zwroty podatku. Powód? Wyroki NSA, z których wynika, że dosłodzenie gotowego piwa syropem, miodem czy aromatami nie wpływa na zmianę stawki podatku.
Strona 1 z 167 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie