AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejGrudzień 08 2016 19:04:07
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.
Check PageRank

Służba Celna ostrzega przed skażonym alkoholem z Ukrainy

Chodzi o kupno alkoholu poza legalną siecią, m.in. na bazarach, targowiskach i od przypadkowych sprzedawców. Ostrzeżenia związane są z falą śmiertelnych zatruć, jaka pojawiła się na Ukrainie. Zmarło tam już prawie 40 osób, zatrutych jest o wiele więcej.

Czytaj więcej...
Szef służby celnej wprowadza trzeci stopień zagrożenie kryzysowego. Powód? Protest celników

Trzeci stopień zagrożenie kryzysowego w czterostopniowej skali wprowadził szef służby celnej w związku z protestami funkcjonariuszy. Pismo z odpowiednimi zaleceniami dostali wszyscy dyrektorzy izb i oddziałów celnych w kraju – ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

Czytaj więcej...
Porażka krucjaty Jacka Kapicy

Mija szósty rok walki resortu finansów z branżą automatów o niskich wygranych. Straciliśmy na niej już ponad 4,5 mld zł. Stracimy jeszcze dwa razy tyle Kara za nielegalnie prowadzenie punktu gier wynosi 12 tys. zł od każdego automatu o niskich wygranych. Służba Celna prowadzi nawet kampanię „Nie daj się wkręcić”, w której informuje, że wysokie kary grożą nie tylko właścicielom maszyn, ale też tym, którzy wynajęli swoje lokale na taką działalność. Jest tylko jeden problem – czy którykolwiek automat jest obecnie nielegalny?

Zobacz więcej...
Zamach na karetki

Od pięciu lat resort ściga producentów karetek pogotowia za rzekomo należny podatek akcyzowy od ambulansów sprzedanych w latach 2006–2009. Sam wiceminister finansów Jacek Kapica szacuje, że akcyza od karetek typu B i C to ok. 5 mln zł rocznie. Czyli w latach 2006 – 2009 jego urzędnicy mogli ściągnąć od producentów 15 mln zł.

Zobacz więcej...
Akcyza od olejów: sędziowie TK napiętnowali formalizm
RzeczpospolitaNiedawny wyrok TK wprawdzie nie zakwestionował przepisów o podatku od olejów opałowych, ale zawiera cenne wytyczne dla organów celnych.
Czy celnik ma prawo przeszukać mieszkanie?
Slowo PodlasiaNiedawno celnik dokonał przeszukania mojego mieszkania, pomimo niemożności przedstawienia stosownego nakazu sądowego oraz pomimo moich sprzeciwów. Czy miał do tego prawo? Pragnę zaznaczyć, że nie towarzyszył mu żaden policjant. (dane do wiadomości redakcji)
Prezydent podpisał ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej
Gazeta PrawnaSłużba celna, administracja podatkowa i kontrola skarbowa zostaną 1 marca 2017 r. skonsolidowane i przekształcone w Krajową Administrację Skarbową - przewiduje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o KAS oraz ustawa wprowadzająca jej przepisy.
Skandal na Święcie Młodego Wina. Celnicy "aresztowali" alkohol. "Celowo rozbito nam imprezę"
Gazeta WyborczaDo trzech sandomierskich restauracji, gdzie odbywały się degustacje w ramach Święta Młodego Wina, weszli w sobotę celnicy i je zarekwirowali. Organizatorzy nie kryją zdenerwowania: - Rozbito nam imprezę - mówią.
Ustawa hazardowa w oparach absurdu. Rząd pozwoli bukmacherom na reklamowy raj?
Wolnoamerykanka, reklamowy "wypas", brak jakichkolwiek norm etycznych – tak eksperci oceniają przepisy wprowadzające dotyczące możliwości reklamowania się firm bukmacherskich. Co ciekawe, sama branża patrzy na zmiany dość sceptycznie i apeluje o zmiany.

Celnicy chcą zawetowania ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej
Gazeta PrawnaNiekonstytucyjna, bezprecedensowo uderzająca w służbę mundurową i …obniżająca autorytet Prezydenta – taka zdaniem związku zawodowego Celnicy.pl jest ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej. Związek apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o jej zawetowanie.
Branża spirytusowa ostrzega: Po zmianie podatku akcyzowego oszuści mogą wykorzystywać skażony alkohol
Gazeta PrawnaPo zmianach w prawie o podatku akcyzowym oszuści mogą zacząć wykorzystywać częściowo skażony alkohol – ostrzegają producenci.
Hazard: Firmy zawiniły, graczy wieszają
Gazeta PrawnaStatystyki MF pokazują jasno: służby za grę u nielegalnych bukmacherów ścigają głównie obywateli.
Akcyza: Suplement diety traktowany jako wyrób spirytusowy
Gazeta PrawnaSuplement diety może zostać potraktowany jako wyrób spirytusowy. Za taki uznała jeden z produktów Izba Celna we Wrocławiu w wiążącej informacji akcyzowej.
Nowelizacyjny hazard: Tylko liberalizacja ograniczy szarą strefę
Gazeta PrawnaTylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy.
UE: KE chce obniżyć podatek akcyzowy dla drobnych producentów alkoholu
Gazeta PrawnaKomisja Europejska w ramach rewizji dotychczasowych przepisów o podatkach akcyzowych proponuje m.in. obniżenie stawek dla drobnych producentów napojów alkoholowych, np. browarów rzemieślniczych, oraz wprowadzenie przejrzystych regulacji dla denaturatu.
Strona 1 z 172 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie