AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejMarzec 03 2015 21:14:41
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.

Check PageRank

Nowy trik Kapicy

Prezydencka kampania wyborcza już niepodzielnie zajmuje uwagę dziennikarzy. To najlepszy moment, żeby po cichu przepychać w Sejmie kolejne buble. Na przykład nowelizację słynnej ustawy hazardowej

Zobacz więcej...
Problemy hazardowego szeryfa

To wyjątek, żeby nominacja generalska dotyczyła tylko jednej osoby” – mówił prezydent Bronisław Komorowski, gdy nadawał Kapicy najwyższy stopień w Służbie Celnej. Te słowa pokazują, jak szczególną pozycję w rządzie miał tuż po tzw. aferze hazardowej wiceminister finansów.

Zobacz więcej...
Sąd Najwyższy: „hazardowa” to bubel

Negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z wadliwej ustawy o grach hazardowych dotychczas dotknięci byli głównie prywatni przedsiębiorcy. Obecnie skutki finansowe zaczyna ponosić skarb państwa

Zobacz więcej...
Granica państwa – kolejne odwołania ze stanowisk „gwiazd” tzw. grupy lubaczowskiej.

Kiedy opisywaliśmy na naszych łamach tzw. grupę lubaczowską i jej „przekręty”, ówczesne władze przemyskiej Izby Celnej stanowczo zaprzeczały, by coś takiego w ogóle istniało, a nasze doniesienia komentowały jako atak na Służbę Celną.

Zobacz więcej...
Olejowy chaos

Tysiące małych firm czeka bankructwo. Ich właściciele protestują przeciw łupieżczej działalności urzędników podległych wiceministrowi finansów Jackowi Kapicy

Zobacz więcej...
Hazard: Resort spycha jednorękich bandytów do podziemia
Gazeta PrawnaCelnicy zamierzają wziąć pod lupę przedsiębiorców wynajmujących powierzchnię właścicielom nielegalnych automatów do gier. Chyba że plany pokrzyżuje im wkrótce Trybunał Konstytucyjny
Nowy trik Kapicy ☛ FULL
Uważam RzePrezydencka kampania wyborcza już niepodzielnie zajmuje uwagę dziennikarzy. To najlepszy moment, żeby po cichu przepychać w Sejmie kolejne buble. Na przykład nowelizację słynnej ustawy hazardowej

O tym, że ustawę hazardową trzeba zmienić, wiadomo było już od dawna. Mimo to projekt nowelizacji przez kilka lat leżał w sejmowej zamrażarce. Teraz go nagle odkurzono, a parlamentarzyści zaczęli pracować z niespotykaną prędkością, po cichu i bez konsultacji społecznych. Wszystko wskazuje na to, że skutki będą tak samo katastrofalne jak przy wprowadzaniu ustawy w 2009 r.
Legalne zakłady: czy istnieją?
RzeczpospolitaUstawa o grach hazardowych nie zabrania uczestniczenia w zakładach zawieranych przez giełdy internetowe – pisze Rafał Rzeszotarski.

Od dłuższego czasu można zaobserwować wzmożone zainteresowanie tematyką legalności uczestnictwa w zakładach internetowych. I to ze strony organów państwowych, polskich firm bukmacherskich oraz mediów. Warto się więc przyjrzeć, co na ten temat mówi prawo.
Obławy na „domowe papierosy”
Od „wędrujących" nabijalni gilz poprzez profesjonalne przygotowalnie po dobrze wyposażone fabryczki - proceder nielegalnego wytwarzania papierosów stał się niemalże przemysłem i to bardzo trudnym do zlikwidowania. W zeszłym roku Straż Graniczna ujawniła 241 ton tytoniu do takiej właśnie nielegalnej produkcji.
Podatnicy mają szansę na odzyskanie akcyzy za olej opałowy
Gazeta PrawnaPrzepisy, które nakładają na sprzedawców oleju opałowego obowiązek zapłaty daniny w sytuacji, gdy nabywca podał fałszywe dane o sobie, są niezgodne z konstytucją – orzekł Trybunał Konstytucyjny.
Akcyza na oleje smarowe zostaje
RzeczpospolitaPolska mogła obciążyć podatkiem oleje smarowe, w tym silnikowe, na identycznych zasadach jak paliwa do napędu.

Tak uznał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej we wczorajszym wyroku w sprawie Oil Trading Poland.
Wyniki kontroli nielegalnych maszyn do produkcji papierosów
RzeczpospolitaW drugiej połowie stycznia br. funkcjonariusze służby celnej przeprowadzili w całej Polsce kontrole punktów sprzedaży detalicznej, bazarów, targowisk i innych miejsc handlu, w których nielegalnie udostępniano klientom maszyny do produkcji papierosów (automatycznego nabijania gilz papierosowych) z zakupionego tytoniu lub cygar.
Komunikat ze spotkania z Szefem SC w dniu 10.02.2015r.
ZZ_Celnicy.PLW dniu 10.02.2015r. w godz. 11-14 odbyło się spotkanie Związków Zawodowym z Szefem Służby Celnej, w którym ze strony Ministerstwa Finansów uczestniczył obok Pana Jacka Kapicy, Z-ca Szefa Służby Celnej Pan Sławomir Pichor, Dyrektor Departamentu Służby Celnej Pan Piotr Daniel, Z-ca Dyrektora Departamentu Służby Celnej Pani Maria Wójtowicz.
Problemy hazardowego szeryfa ☛ FULL
Uważam RzeJuż tylko kilka miesięcy pozostało Jackowi Kapicy, by dokończyć walkę z branżą hazardową. Jednak ostatnia seria porażek sprawia, że szef Służby Celnej stał się dla rządu wizerunkowym kłopotem

To wyjątek, żeby nominacja generalska dotyczyła tylko jednej osoby” – mówił prezydent Bronisław Komorowski, gdy nadawał Kapicy najwyższy stopień w Służbie Celnej. Te słowa pokazują, jak szczególną pozycję w rządzie miał tuż po tzw. aferze hazardowej wiceminister finansów. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. Jacek Kapica zamiast być PR-owym jasnym punktem dla Platformy, staje się jej wizerunkowym obciążeniem. Jego kompetencje w ministerstwie już zostały znacznie ograniczone, a coraz częściej na sejmowych i ministerialnych korytarzach słyszy się o pomyśle przeniesienia niewygodnego urzędnika na inne stanowisko.
Jedno okienko dla ceł i podatków, celnicy z niższym chorobowym
Rzeczpospolita"Jedno okienko" rozliczeniowe dla należności podatkowych i celnych oraz obniżenie do 80 proc. zasiłków chorobowych celników - wprowadzi od kwietnia nowela ustawy o Służbie Celnej, którą podpisał prezydent
Grzywna za nielegalne maszyny do papierosów
RzeczpospolitaKonsument może wytwarzać papierosy na własne potrzeby tylko ręcznie. Temu, kto bez zezwolenia używa do tego maszyny, grozi kara.

Ministerstwo Finansów wyjaśniło na stronach internetowych, jakie konsekwencje mają nowe przepisy akcyzowe obowiązujące od początku 2015 r.
Strona 1 z 158 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie