AKCYZA
Strona Główna Download Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejSierpień 22 2014 07:54:05
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
RóżneCheck PageRank
Samodzielne skręcanie papierosów to fikcja
Gazeta PrawnaNadal działają sklepy oferujące klientom możliwość robienia na własny użytek papierosów nawet o połowę tańszych niż tradycyjne. Resort finansów myśli, jak to ukrócić, ale na finał się nie zanosi.
Odprawa przed przybyciem
RzeczpospolitaWychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców z początkiem 2014r. Służba Celna udostępniła nową usługę dotyczącą tzw. „odprawy przed przybyciem". Jest to jedno z uproszczeń i ułatwień wpisujące się w koncepcję uelastycznienia odpraw celnych. Wykorzystując posiadaną infrastrukturę informatyczną umożliwiono przedsiębiorcom zgłoszenie towaru jeszcze przed jego pojawieniem się w porcie.
Jednoręki bandyta ☛ FULL
Uważam RzeJak wiceminister finansów Jacek Kapica niszczy polskie firmy

Wiceminister finansów Jacek Kapica (we wrześniu skończy 44 lata) spośród ludzi władzy wzbudza najbardziej negatywne emocje wśród polskich przedsiębiorców. Najpierw naraził się właścicielom automatów do gier (pogardliwie przezywanych „jednorękimi bandytami”), otwarcie deklarując walkę z legalną i koncesjonowaną działalnością.
Tytoń bez akcyzy u kuriera problemem dla sądu
RzeczpospolitaCzy zamawiającemu przez kuriera tytoń bez akcyzy grozi grzywna – rozstrzygnie Sąd Najwyższy.

Zakupy przez internet z roku na rok zyskują na popularności. Kiedy w ich trakcie dochodzi do złamania prawa, sądy mają trudności z interpretowaniem niejasnych i nieprecyzyjnych przepisów. Tak było też w wypadku Urszuli S., której sprawa zakończyła się skierowaniem pytania prawnego do Sądu Najwyższego.
Wyznania pokerzysty. "Kładę córkę spać, żegnam się z żoną, zamykam w pokoju"
Gazeta WyborczaZarobki? Ok. 1,5 tys. dolarów miesięcznie. Praca w domu przed komputerem i dwoma monitorami. Niestety na noce i w szarej strefie. Ryzyko chorób zawodowych? Wysokie. Przede wszystkim uzależnienie od hazardu.
Papieros zbyt drogi dla pracodawcy
RzeczpospolitaPrzerwy na papierosa regularnie praktykowane przez palących pracowników kosztują pracodawców średnio ponad 33 mln zł dziennie – wynika z wyliczeń agencji Work Service.
Sprzedawcy oleju opałowego: patologie są, lecz nie u nas
Gazeta PrawnaFirmy z branży alarmują, że organy skarbowe je niszczą. Twierdzą, że nie zmieni tego nowelizacja ustawy o akcyzie, nad którą pracują posłowie

W obronie sprzedawców oleju opałowego stanęła ostatnio posłanka Maria Zuba. Zaapelowała do ministra finansów, żeby przestał karać dostawców za winy ich kontrahentów (interpelacja nr 26980/14).
Już się nie czepiają „dymka” z maszyny. Sprzedaje 20 tys. sztuk tygodniowo
Expres_ilustrowany 1 sierpnia minie rok, odkąd Jarosław Mela postawił na targowisku Górniak maszynę do wyrobu tanich papierosów (teraz 20 sztuk kosztuje 6 zł). Co prawda jesienią zeszłego roku celnicy zarekwirowali urządzenie i oddali je dopiero po kilku miesiącach, ale interes nadal się kręci.
Akcyza na papierosy bez zmian w 2015 r.
RzeczpospolitaMinisterstwo Finansów nie planuje w 2015 roku podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe - poinformowała w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Izabela Leszczyna. Nie wzrośnie także raczej akcyza na alkohol.
Bezpieczny hazard online
RzeczpospolitaKomisja Europejska chce zwiększyć ochronę osób grających w sieci. Weryfikowana ma być m.in. ich pełnoletność. Polska już zmienia przepisy.

Skuteczne zabezpieczenia przed dostępem do hazardu osób niepełnoletnich, prawidłowe informowanie o zagrożeniach związanych z grami, utrzymanie hazardu pod kontrolą to najważniejsze wskazówki dla państw członkowskich wypływające z zaleceń KE. Czy polskie przepisy spełniają rekomendacje Komisji?
Strona 1 z 150 1 2 3 4 > >>
Ostatnie Artykuły
Rzeczpospolita: Vat ...
STREFA KURSÓW - Dzie...
Alkohol płynął do Po...
Praworządny Kapica
Obietnice polityków ...

Dane Izb Celnych

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie