AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejPaździernik 01 2016 10:38:14
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.
Check PageRank

Szef służby celnej wprowadza trzeci stopień zagrożenie kryzysowego. Powód? Protest celników

Trzeci stopień zagrożenie kryzysowego w czterostopniowej skali wprowadził szef służby celnej w związku z protestami funkcjonariuszy. Pismo z odpowiednimi zaleceniami dostali wszyscy dyrektorzy izb i oddziałów celnych w kraju – ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

Czytaj więcej...
Porażka krucjaty Jacka Kapicy

Mija szósty rok walki resortu finansów z branżą automatów o niskich wygranych. Straciliśmy na niej już ponad 4,5 mld zł. Stracimy jeszcze dwa razy tyle Kara za nielegalnie prowadzenie punktu gier wynosi 12 tys. zł od każdego automatu o niskich wygranych. Służba Celna prowadzi nawet kampanię „Nie daj się wkręcić”, w której informuje, że wysokie kary grożą nie tylko właścicielom maszyn, ale też tym, którzy wynajęli swoje lokale na taką działalność. Jest tylko jeden problem – czy którykolwiek automat jest obecnie nielegalny?

Zobacz więcej...
Zamach na karetki

Od pięciu lat resort ściga producentów karetek pogotowia za rzekomo należny podatek akcyzowy od ambulansów sprzedanych w latach 2006–2009. Sam wiceminister finansów Jacek Kapica szacuje, że akcyza od karetek typu B i C to ok. 5 mln zł rocznie. Czyli w latach 2006 – 2009 jego urzędnicy mogli ściągnąć od producentów 15 mln zł.

Zobacz więcej...
Fatalna i napisana na kolanie ustawa hazardowa jest w końcu zmieniana. Niestety, w toku prac nad nowym prawem powiela się błędy popełnione sześć lat temu

Kończy się sejmowy etap procesu nowelizacji słynnej ustawy hazardowej. Projekt, autorstwa Ministerstwa Finansów, wpłynął do parlamentu w połowie ubiegłego roku. Ci, którzy mieli nadzieję, że skończą się problemy wynikające z obowiązującego obecnie bubla prawnego będą niestety rozczarowani. Wygląda na to, że znów zarówno zawartość nowelizacji, jak i sposób wprowadzania jej do krajowego porządku prawnego są wadliwe konstytucyjnie i niezgodne z unijnym prawem.

Zobacz więcej...
Jaki interes ma Ministerstwo Finansów w zniszczeniu wszystkich polskich firm produkujących alkohol etylowy z przeznaczeniem na wyroby chemiczne i biopaliwa?

Funkcjonujący od prawie 70 lat zakład chemiczny upada na skutek bezprawnych działań celników. Mieszczący się w Chełmży Bioetanol AEG złożył wniosek o upadłość. Mimo korzystnych wyroków i interpretacji skarbowych zakład wytwarzający skażony alkohol dla naszego przemysłu musiał zamknąć produkcję.

Zobacz więcej...
Podkomisja ds. KAS m.in. o kwestii zatrudnienia kilkudziesięciu tysięcy funkcjonariuszy
Rząd szykuje rewolucję w skarbówce, co budzi duże obawy urzędników fiskusa i Służby Celnej. Kwestie dotyczące kontynuacji pracy dziesiątków tysięcy pracowników tych służb były jednym z tematów dyskusji wtorkowego posiedzenia specjalnej podkomisji, która rozpatruje projekt ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Opolscy celnicy zaniepokojeni projektem utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej
Radio OpoleFunkcjonariusze Izby Celnej w Opolu skupieni wokół związku zawodowego Celnicy PL sprzeciwiają się utworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej, a tym samym likwidacji ich formacji.
Hazard ratunkiem dla budżetu? Rząd chce zarobić na jednorękich bandytach
NewsweekLiczba legalnych jednorękich bandytów w Polsce może wzrosnąć z 3640 sztuk do 60 tys. Na hazardzie państwo chce zarobić dodatkowo 1,5 mld zł rocznie. Takie regulacje zakłada rządowy projekt nowej ustawy hazardowej.

Rząd: Cywilizujemy hazard. Opozycja: Chodzi tylko o dochody
Gazeta PrawnaOchrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu i walka z szarą strefą - to według wiceministra finansów Wiesława Janczyka główne cele projektu nowelizacji ustawy hazardowej, którego pierwsze czytanie odbyło się we wtorek w Sejmie.
Akcyza może zagrozić branży rozpuszczalników, farb i lakierów
Gazeta PrawnaFirmy boją się rozporządzenia ministra energetyki, w którym ma się pojawić nowy katalog paliw ciekłych. Od niego będzie zależeć, czy od sprowadzanych surowców trzeba będzie zapłacić akcyzę.
Rząd chce zarobić na jednorękich bandytach. Zyski liczy w miliardach
Dziennik.PLBlisko trzydzieści razy więcej legalnych automatów do gier, niż jest obecnie. Od 2,5 do 3 miliardów złotych trafiających do budżetu państwa z tytułu podatku od gier. Taki będzie skutek przyjęcia nowelizacji przygotowanej w resorcie finansów.

Reforma KAS: Naczelnik urzędu w roli podatkowego superpolicjanta
Gazeta PrawnaOrgany celno-skarbowe, które powstaną 1 stycznia 2017 r., dostaną wiele nowych uprawnień. Będą mogły prowadzić kontrole na terenie całej Polski tak długo, jak uznają to za konieczne
Fiskus w roli policjanta i prokuratora
Urzędnicy celno-skarbowi zyskają nowe, szerokie uprawnienia - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Część ekspertów uważa, że rozszerzenie kompetencji może być groźne dla zwykłych podatników, a ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej pozwoli m.in. na szybsze przeszukania mieszkań podatników i to bez wcześniejszej zgody prokuratora.

Tytoniowa rewolucja
Gazeta PrawnaNowelizacja tzw. ustawy tytoniowej w istotny sposób modyfikuje dotychczasowe przepisy, a wprowadzane zmiany mają ogromne znaczenie dla całej branży - pisze adw. Joanna Adamczyk z kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

Jednoręcy bandyci jeszcze długo nie wyjdą z sądów
Gazeta PrawnaSpór o ustawę hazardową wcale się nie kończy. Przedsiębiorcy zapowiadają, że jeśli nowelizacja wejdzie w życie w proponowanym brzmieniu, sprawie znów będzie musiał się przyjrzeć Trybunał Sprawiedliwości UE
Nie wszystkie pamiątki można przywieźć z zagranicznych wakacji
Nowiny24Polacy coraz częściej wyjeżdżają na dalekie wakacje. Także poza Europę. Okazuje się, że nie wszystkie rzeczy, które kupimy na egzotycznej wycieczce, nawet w sklepie, który wystawi paragon czy fakturę, możemy wwieźć na teren UE, w tym do Polski.
Strona 1 z 170 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie