AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejSierpień 05 2015 12:24:10
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.

Check PageRank

Fatalna i napisana na kolanie ustawa hazardowa jest w końcu zmieniana. Niestety, w toku prac nad nowym prawem powiela się błędy popełnione sześć lat temu

Kończy się sejmowy etap procesu nowelizacji słynnej ustawy hazardowej. Projekt, autorstwa Ministerstwa Finansów, wpłynął do parlamentu w połowie ubiegłego roku. Ci, którzy mieli nadzieję, że skończą się problemy wynikające z obowiązującego obecnie bubla prawnego będą niestety rozczarowani. Wygląda na to, że znów zarówno zawartość nowelizacji, jak i sposób wprowadzania jej do krajowego porządku prawnego są wadliwe konstytucyjnie i niezgodne z unijnym prawem.

Zobacz więcej...
Jaki interes ma Ministerstwo Finansów w zniszczeniu wszystkich polskich firm produkujących alkohol etylowy z przeznaczeniem na wyroby chemiczne i biopaliwa?

Funkcjonujący od prawie 70 lat zakład chemiczny upada na skutek bezprawnych działań celników. Mieszczący się w Chełmży Bioetanol AEG złożył wniosek o upadłość. Mimo korzystnych wyroków i interpretacji skarbowych zakład wytwarzający skażony alkohol dla naszego przemysłu musiał zamknąć produkcję.

Zobacz więcej...
Kat polskich firm

Wiceminister Jacek Kapica żąda, aby większość kontroli skarbowych kończyła się karami

Należy zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe. (…) MF (Ministerstwo Finansów) dokonało również analizy podmiotowej urzędów skarbowych – te, które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących)

Zobacz więcej...
Nowy trik Kapicy

Prezydencka kampania wyborcza już niepodzielnie zajmuje uwagę dziennikarzy. To najlepszy moment, żeby po cichu przepychać w Sejmie kolejne buble. Na przykład nowelizację słynnej ustawy hazardowej

Zobacz więcej...
Problemy hazardowego szeryfa

To wyjątek, żeby nominacja generalska dotyczyła tylko jednej osoby” – mówił prezydent Bronisław Komorowski, gdy nadawał Kapicy najwyższy stopień w Służbie Celnej. Te słowa pokazują, jak szczególną pozycję w rządzie miał tuż po tzw. aferze hazardowej wiceminister finansów.

Zobacz więcej...
Złożone i ryzykowne zadania celnika są bardziej doceniane
RzeczpospolitaFunkcjonariuszowi celnemu można przyznać dodatek specjalny wyłącznie na czas określony, ale nie dłużej niż na miesiące wykonywania dodatkowych obowiązków lub zadań.
Nielegalny handel w łódzkich urzędach celnych. „Aferę kiełbasianą” bada Urząd Skarbowy
Expres_ilustrowany W urzędach celnych przy ulicach św. Teresy, Ustronnej i Lodowej nielegalnie handlowano wędlinami, mięsem, jajami, a także pomidorami. Sprawą zajął się Urząd Skarbowy.
Sejm uchwalił zmiany w ustawie o akcyzie
Gazeta PrawnaZmiany przewidują m.in. wprowadzenie w określonych sytuacjach możliwości wyboru przez podatnika właściwego organu podatkowego w zakresie akcyzy, czy wprowadzenie zwolnienia od akcyzy dla zakładów energochłonnych rozpoczynających działalność gospodarczą z wykorzystaniem wyrobów węglowych lub gazowych.
Nowa „hazardowa”, stare problemy
Uważam RzeFatalna i napisana na kolanie ustawa hazardowa jest w końcu zmieniana. Niestety, w toku prac nad nowym prawem powiela się błędy popełnione sześć lat temu

Kończy się sejmowy etap procesu nowelizacji słynnej ustawy hazardowej. Projekt, autorstwa Ministerstwa Finansów, wpłynął do parlamentu w połowie ubiegłego roku. Ci, którzy mieli nadzieję, że skończą się problemy wynikające z obowiązującego obecnie bubla prawnego będą niestety rozczarowani. Wygląda na to, że znów zarówno zawartość nowelizacji, jak i sposób wprowadzania jej do krajowego porządku prawnego są wadliwe konstytucyjnie i niezgodne z unijnym prawem.
Interpretacje indywidualne: Jedno pytanie, ale dwie różne odpowiedzi fiskusa
Gazeta PrawnaOd wprowadzenia wiążących informacji akcyzowych minęło zaledwie pół roku, a już pojawiły się pierwsze WIA sprzeczne z treścią interpretacji indywidualnych
Kubuś Puchatek pogrążył sprzedawcę oleju opałowego. Zapłaci za zmyślone oświadczenie nabywcy
Gazeta PrawnaZa zmyślone oświadczenie nabywcy zapłaci sprzedawca, bo dokument nie jest pro forma tylko po to, żeby zweryfikować obrót – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Alkohol w rozpuszczalnikach jest bez akcyzy
Gazeta PrawnaNie ma podatku od skażonego alkoholu etylowego użytego do produkcji toksycznych produktów – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy.
Akcyza na mieszanki ziołowo-nikotynowe? Urzędy wydają sprzeczne decyzje
Gazeta PrawnaPrzedsiębiorcy sprzedający mieszanki ziołowo-nikotynowe do wdychania, tzw. hawajski tytoń, ciągle nie wiedzą, czy ich produkt podlega akcyzie. Urzędy wydają sprzeczne decyzje.
Kapica o procesach celników
RzeczpospolitaSądy, rozpatrujące sprawy z oskarżenia osób i firm, którym funkcjonariusze Służby Celnej skonfiskowali nielegalne automaty do gier hazardowych, wydają rozstrzygnięcia pozytywne dla celników – poinformował w Rybniku wiceminister finansów Jacek Kapica.
Nielegalny spirytus z rynku! Bo zaczął się sezon nalewek...
Expres_ilustrowany Na targowisku przy ul. Dolnej naliczyliśmy wczoraj aż 18 stoisk z nielegalnym spirytusem i papierosami. Klientów nie brakuje, u niektórych sprzedawców, handlujących tu od lat, ustawiają się nawet kolejki!
22 osoby oskarżone! Produkowali i sprzedawali nielegalny tytoń i alkohol
Expres_ilustrowany Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 22 osobom, oskarżając je o przestępstwa skarbowe związane z nielegalną produkcją tytoniu, handlem odkażanym alkoholem i papierosami. Co do 13 z oskarżonych sformułowano także zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Efektem ich działalności było narażenie na uszczuplenia w zakresie podatku akcyzowego i VAT na kwotę blisko 30 milionów złotych.
Strona 1 z 162 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie