AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejCzerwiec 01 2016 05:34:03
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.
Check PageRank

Porażka krucjaty Jacka Kapicy

Mija szósty rok walki resortu finansów z branżą automatów o niskich wygranych. Straciliśmy na niej już ponad 4,5 mld zł. Stracimy jeszcze dwa razy tyle Kara za nielegalnie prowadzenie punktu gier wynosi 12 tys. zł od każdego automatu o niskich wygranych. Służba Celna prowadzi nawet kampanię „Nie daj się wkręcić”, w której informuje, że wysokie kary grożą nie tylko właścicielom maszyn, ale też tym, którzy wynajęli swoje lokale na taką działalność. Jest tylko jeden problem – czy którykolwiek automat jest obecnie nielegalny?

Zobacz więcej...
Zamach na karetki

Od pięciu lat resort ściga producentów karetek pogotowia za rzekomo należny podatek akcyzowy od ambulansów sprzedanych w latach 2006–2009. Sam wiceminister finansów Jacek Kapica szacuje, że akcyza od karetek typu B i C to ok. 5 mln zł rocznie. Czyli w latach 2006 – 2009 jego urzędnicy mogli ściągnąć od producentów 15 mln zł.

Zobacz więcej...
Fatalna i napisana na kolanie ustawa hazardowa jest w końcu zmieniana. Niestety, w toku prac nad nowym prawem powiela się błędy popełnione sześć lat temu

Kończy się sejmowy etap procesu nowelizacji słynnej ustawy hazardowej. Projekt, autorstwa Ministerstwa Finansów, wpłynął do parlamentu w połowie ubiegłego roku. Ci, którzy mieli nadzieję, że skończą się problemy wynikające z obowiązującego obecnie bubla prawnego będą niestety rozczarowani. Wygląda na to, że znów zarówno zawartość nowelizacji, jak i sposób wprowadzania jej do krajowego porządku prawnego są wadliwe konstytucyjnie i niezgodne z unijnym prawem.

Zobacz więcej...
Jaki interes ma Ministerstwo Finansów w zniszczeniu wszystkich polskich firm produkujących alkohol etylowy z przeznaczeniem na wyroby chemiczne i biopaliwa?

Funkcjonujący od prawie 70 lat zakład chemiczny upada na skutek bezprawnych działań celników. Mieszczący się w Chełmży Bioetanol AEG złożył wniosek o upadłość. Mimo korzystnych wyroków i interpretacji skarbowych zakład wytwarzający skażony alkohol dla naszego przemysłu musiał zamknąć produkcję.

Zobacz więcej...
Kat polskich firm

Wiceminister Jacek Kapica żąda, aby większość kontroli skarbowych kończyła się karami

Należy zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe. (…) MF (Ministerstwo Finansów) dokonało również analizy podmiotowej urzędów skarbowych – te, które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących)

Zobacz więcej...
Nowela o grach hazardowych ma dać państwu ponad 24 mld zł w ciągu dziesięciu lat
Gazeta Prawna24 mld 65 mln zł - tyle w ciągu 10 lat państwo ma zarobić dzięki noweli ustawy o grach hazardowych - wynika z oceny skutków regulacji projektu autorstwa MF. Ustawa ma wprowadzić zasady blokowania płatności dla firm oferujących nielegalny hazard i zalegalizować grę w pokera poza kasynami.
Sławomir Siwy, przewodniczący ZZ Celnicy.PL: Nie zgadzamy się na zmiany naszym kosztem
Gazeta Prawna- Jak długo nie będzie nam wolno przepuścić przemytu przez granicę i zarazem śledzić go aż do odbiorcy, tak długo zorganizowane grupy przestępcze będą bezkarne. My tymczasem, nakładem ogromnych środków, będziemy dzielnie walczyć z wiatrakami – mówi Sławomir Siwy, przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy. PL
Samochody, alkohol, tytoń. Podatnicy przegrywają z fiskusem walkę o akcyzę
Gazeta PrawnaPodatnicy w sporach o akcyzę od aut nie mogą już liczyć ani na sądy administracyjne, ani na Trybunał Konstytucyjny. Akcyza płacona jest tylko od samochodów osobowych, a problemy dotyczą określenia rodzaju danego pojazdu. Podatnicy uważają, że sprowadzają auta ciężarowe, powołując się przy tym np. na wpis w dowodzie rejestracyjnym. Urzędy celne to kwestionują i nakazują zapłatę podatku.
Fiskus kontra przestępcy tytoniowi
Gazeta PrawnaTylko w I kw. 2016 r. celnicy zarekwirowali 121 mln sztuk nielegalnych papierosów. Ponad 95 proc. na wschodniej granicy. Dane podał 11 maja wiceminister finansów Wiesław Jasiński w odpowiedzi na poselską interpelację nr 2618.
Gowin zapowiada legalizację rozgrywek pokerowych i ułatwienia dla bukmacherów
W niedzielę wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował propozycje zmian w przepisach, które zakładają ułatwienia dla firm bukmacherskich, legalizację rozgrywek pokerowych, przeznaczenie cześci pieniędzy z podatków od nich na promocję sportu oraz walkę z uzależnieniem od hazardu.
Celnicy protestują. Problemem Krajowa Administracja Skarbowa i emerytury
Służba Celna protestuje przeciwko planom utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Pomysł jest forsowany przez Ministerstwo Finansów. Jak dowiaduje się Onet, projekt ustawy może być gotowy do końca maja. Punktem zapalnym jest także fakt, że celnicy wciąż nie zostali włączeni do systemu emerytur mundurowych. W piątek 13 maja w Warszawie odbędzie się pikieta celników przed gmachem resortu finansów.
Marian Banaś: Nasz cel to walka z przestępczością
Gazeta PrawnaWYWIAD Marian Banaś Rezygnujemy z opiekuna i asystenta podatnika. Nie zamierzamy również tworzyć jednego urzędu zajmującego się obsługą największych podatników
Rząd zrobił w konia sądeckich celników. Wyrok TK pójdzie do kosza?
Inne MediaOd 1 stycznia rząd chce utworzyć Krajową Administrację Skarbową. KAS powstanie z połączenia „skarbówki”, Urzędu Kontroli Skarbowej i Służby Celnej. W mundurach, w parze z wynikającymi z tego przywilejami, pracować będą jedynie urzędnicy kontroli skarbowej i funkcjonariusze celni mający bezpośredni kontakt z osobami przekraczającymi granicę. Większość celników z Nowego Sącza z dnia na dzień może stracić pracę. Według wstępnych, nieoficjalnych szacunków z ich liczącego sobie ogółem w całej Polsce grona 14 tysięcy celników pracować dalej będzie tylko około 1 tysiąca.
Akcyza. Problemy z klasyfikacją CN to bolączka wielu branż
Gazeta PrawnaDo końca marca wyroby, względem których obowiązek podatkowy powstał jeszcze na dawnych zasadach, a więc w praktyce te wyprodukowane do końca zeszłego roku, mogły być przemieszczane i sprzedawane na starych zasadach. Od początku kwietnia wszystkie wyroby objęte są już nowym reżimem, przez co obrót nimi pociąga za sobą istotne ryzyka.Upłynął bowiem okres przejściowy wynikający z ostatniej nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, która weszła w życie 1 stycznia 2016 r. Ustawa w różnym stopniu dotyka wyrobów o różnych klasyfikacjach, a ponownie kluczowego znaczenia nabrała klasyfikacja CN wyrobów akcyzowych pochodzenia naftowego.
Związkowcy oskarżają b. dyrektora olsztyńskiej Izby Celnej
Inne MediaZwiązek zawodowy Celnicy.pl wysłał do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu dyrektorowi olsztyńskiej Izby Celnej Robertowi Torencowi.
Ile do budżetu wrzucają celnicy [SPRAWDZAMY]
Gazeta WyborczaTrwa dyskusja na temat przyszłości Służby Celnej i zasad przechodzenia celników na emerytury. W trakcie dyskusji sami celnicy twierdzą, że są "filarem budżetu". Sprawdzamy, jak wygląda ich działalność.
Strona 1 z 168 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie