AKCYZA
Strona Główna Download Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejGrudzień 20 2014 00:23:08
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wesołych Świąt!
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.

Check PageRank

Olejowy chaos

Tysiące małych firm czeka bankructwo. Ich właściciele protestują przeciw łupieżczej działalności urzędników podległych wiceministrowi finansów Jackowi Kapicy

Zobacz więcej...
Wywiad z Kapicą

Odbiurokratyzujemy akcyzę, usuwając z przepisów kilkadziesiąt utrudnień dla przedsiębiorców. Zniesiemy np. część obowiązków informacyjnych - zapowiada wiceminister finansów Jacek Kapica o propozycji zmian w ustawie o podatku akcyzowym.

Zobacz więcej...
E-gracze na celowniku

Celnicy ścigają już około tysiąca osób i mają dane kolejnych 23,6 tys. typujących wyniki w internetowych firmach bukmacherskich bez licencji w Polsce. Szara strefa to nawet 90 proc. rynku wartego ok. 5 mld zł rocznie.

Zobacz więcej...
Ustawa Hazardowa: Zmiany w ministerstwie, Jacek Kapica szaleje na Twitterze

Temat ustawy hazardowej w ostatnich tygodniach stosunkowo często poruszany jest przez polskie media, jednak nie przypominam sobie dnia w którym działoby się tak dużo, jak w dniu wczorajszym. Wydano komunikat dla osób grających u zagranicznych operatorów, Jacek Kapica pojawił się na Twitterze, a wieczorem media obiegła informacja, że nasz ulubiony wiceminister nie będzie zajmował się już rynkiem gier.

Zobacz więcej...
Ile płacimy za błędy ministra?

18,5 mld zł – to według najostrożniejszych szacunków skala strat spowodowanych przez błędną politykę wiceministra finansów Jacka Kapicę. Jego działalność podsumowują autorzy opracowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców raportu „Straty budżetu państwa z powodu błędów Ministerstwa Finansów”

Zobacz więcej...
Drastycznie spada w Polsce sprzedaż papierosów. Masowo rzucamy palenie? O nie

Gazeta WyborczaNawet po kilkanaście procent w ciągu roku. Nie, nie oznacza to, że Polacy zmądrzeli i rzucają palenie. Masowo przerzucają się na nielegalne papierosy.

Zobacz więcej...
Aplikacja służby celnej ułatwia przekroczenie granicy
RzeczpospolitaBezpłatna aplikacja „Granica" wdrożona przez służbę celną to kolejna innowacyjna usługa dla osób przekraczających granicę. Aplikacja, przygotowana na urządzenia mobilne, udostępnia informacje o aktualnej sytuacji na polskich, drogowych przejściach granicznych. Pozwala uzyskać informacje o długości kolejki, średnim czasie oczekiwania na odprawę, prognozach zmiany tego czasu w najbliższych godzinach. Daje możliwość zaplanowania i wyboru najdogodniejszego przejścia granicznego.
Wysoka akcyza na wódkę uderzyła w małe sklepy
RzeczpospolitaPodwyżka akcyzy na mocne alkohole o 15 proc., która weszła w życie 1 w stycznia 2014 r. wprowadziła duże zawirowanie na rynku wyrobów spirytusowych. Największy, bo ponad 10 proc. spadek sprzedaży liczonej w litrach zanotowały sklepy małoformatowe.
Od dziś rejestracja auta z UE jest łatwiejsza
Gazeta PrawnaAby uzyskać dokument potwierdzający zapłatę akcyzy (lub brak takiego obowiązku), niezbędny do rejestracji auta przywiezionego z krajów unijnych, nie trzeba już występować do urzędu celnego.
Bunt celników ☛ FULL
Uważam RzeSzef Służby Celnej Jacek Kapica nakazał celnikom przeprowadzanie kontroli antyhazardowych na ogromną skalę.

Szef Służby Celnej Jacek Kapica nakazał celnikom przeprowadzanie kontroli antyhazardowych na ogromną skalę. Funkcjonariusze zobowiązani są przez swoich przełożonych do zabezpieczania i blokowania automatów do niskich wygranych ustawionych poza kasynami. Jednak celnicy zwracają uwagę na to, iż realizując politykę swojego szefa, sami mogą mieć kłopoty.
Olejowy chaos ☛ FULL
Uważam RzeTysiące małych firm czeka bankructwo. Ich właściciele protestują przeciw łupieżczej działalności urzędników podległych wiceministrowi finansów Jackowi Kapicy

Bycie przedsiębiorcą w Polsce to ciężki kawałek chleba i łatwy kąsek dla służb skarbowych. Ministerstwo Finansów bez litości szuka uchybień w firmach handlujących lekkimi olejami opałowymi i nakłada na nie drakońskie kary finansowe. Mali i średni przedsiębiorcy handlujący olejami konsekwentnie pikietują parlament i ministerstwa. Próbuje im pomagać sejmowa opozycja. Bezskutecznie. W myśl niejasnych przepisów stają się łatwym łupem dla fiskusa.
Pokerzyści krytykują ministra Kapicę. I lobbują za zmianą ustawy
WPPoker jest grą umiejętności, inne kraje w Europie to wiedzą. Tymczasem działania polskiego ministerstwa finansów prowadzą tylko do rozrostu szarej strefy - tak Stowarzyszenie Wolny Poker punktuje Jacka Kapicę, wiceministra finansów i szefa Służby Celnej.
Nowe narzędzie dla przedsiębiorców: Wiążąca informacja akcyzowa
Gazeta PrawnaJuż za miesiąc przedsiębiorcy zyskają nowe narzędzie – wiążącą informację akcyzową. Będzie ją wydawał dyrektor Izby Celnej we Wrocławiu.
Kapica: odbiurokratyzujemy akcyzę
RzeczpospolitaOdbiurokratyzujemy akcyzę, usuwając z przepisów kilkadziesiąt utrudnień dla przedsiębiorców. Zniesiemy np. część obowiązków informacyjnych - zapowiada wiceminister finansów Jacek Kapica o propozycji zmian w ustawie o podatku akcyzowym.
Wyrób wódkopodobny, czyli gorzałka legalnie chrzczona
Expres_ilustrowany W sklepach przybywa alkoholi, które wódkę udają, ale nią nie są. Klienci cieszą się, że cena jest niższa. Dopiero przy degustacji orientują się, że to, co piją, nie smakuje tak, jak powinno.
E-gracze na celowniku
Gazeta WyborczaCelnicy ścigają już około tysiąca osób i mają dane kolejnych 23,6 tys. typujących wyniki w internetowych firmach bukmacherskich bez licencji w Polsce. Szara strefa to nawet 90 proc. rynku wartego ok. 5 mld zł rocznie.
Zwolnienie karetek z podatku akcyzowego w Sejmie
Gazeta PrawnaSejm zajmie się projektem dot. zwolnienia karetek z podatku akcyzowego

Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, autorstwa posłów PO, podczas pierwszego czytania w Sejmie poparły wszystkie kluby parlamentarne, następnie został skierowany do prac w komisji. Teraz posłowie, podczas drugiego czytania, zostaną poinformowani o efekcie jej prac.
Strona 1 z 156 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie