AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejSierpień 26 2016 12:08:20
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.
Check PageRank

Szef służby celnej wprowadza trzeci stopień zagrożenie kryzysowego. Powód? Protest celników

Trzeci stopień zagrożenie kryzysowego w czterostopniowej skali wprowadził szef służby celnej w związku z protestami funkcjonariuszy. Pismo z odpowiednimi zaleceniami dostali wszyscy dyrektorzy izb i oddziałów celnych w kraju – ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

Czytaj więcej...
Porażka krucjaty Jacka Kapicy

Mija szósty rok walki resortu finansów z branżą automatów o niskich wygranych. Straciliśmy na niej już ponad 4,5 mld zł. Stracimy jeszcze dwa razy tyle Kara za nielegalnie prowadzenie punktu gier wynosi 12 tys. zł od każdego automatu o niskich wygranych. Służba Celna prowadzi nawet kampanię „Nie daj się wkręcić”, w której informuje, że wysokie kary grożą nie tylko właścicielom maszyn, ale też tym, którzy wynajęli swoje lokale na taką działalność. Jest tylko jeden problem – czy którykolwiek automat jest obecnie nielegalny?

Zobacz więcej...
Zamach na karetki

Od pięciu lat resort ściga producentów karetek pogotowia za rzekomo należny podatek akcyzowy od ambulansów sprzedanych w latach 2006–2009. Sam wiceminister finansów Jacek Kapica szacuje, że akcyza od karetek typu B i C to ok. 5 mln zł rocznie. Czyli w latach 2006 – 2009 jego urzędnicy mogli ściągnąć od producentów 15 mln zł.

Zobacz więcej...
Fatalna i napisana na kolanie ustawa hazardowa jest w końcu zmieniana. Niestety, w toku prac nad nowym prawem powiela się błędy popełnione sześć lat temu

Kończy się sejmowy etap procesu nowelizacji słynnej ustawy hazardowej. Projekt, autorstwa Ministerstwa Finansów, wpłynął do parlamentu w połowie ubiegłego roku. Ci, którzy mieli nadzieję, że skończą się problemy wynikające z obowiązującego obecnie bubla prawnego będą niestety rozczarowani. Wygląda na to, że znów zarówno zawartość nowelizacji, jak i sposób wprowadzania jej do krajowego porządku prawnego są wadliwe konstytucyjnie i niezgodne z unijnym prawem.

Zobacz więcej...
Jaki interes ma Ministerstwo Finansów w zniszczeniu wszystkich polskich firm produkujących alkohol etylowy z przeznaczeniem na wyroby chemiczne i biopaliwa?

Funkcjonujący od prawie 70 lat zakład chemiczny upada na skutek bezprawnych działań celników. Mieszczący się w Chełmży Bioetanol AEG złożył wniosek o upadłość. Mimo korzystnych wyroków i interpretacji skarbowych zakład wytwarzający skażony alkohol dla naszego przemysłu musiał zamknąć produkcję.

Zobacz więcej...
Rząd chce zarobić na jednorękich bandytach. Zyski liczy w miliardach
Dziennik.PLBlisko trzydzieści razy więcej legalnych automatów do gier, niż jest obecnie. Od 2,5 do 3 miliardów złotych trafiających do budżetu państwa z tytułu podatku od gier. Taki będzie skutek przyjęcia nowelizacji przygotowanej w resorcie finansów.

Reforma KAS: Naczelnik urzędu w roli podatkowego superpolicjanta
Gazeta PrawnaOrgany celno-skarbowe, które powstaną 1 stycznia 2017 r., dostaną wiele nowych uprawnień. Będą mogły prowadzić kontrole na terenie całej Polski tak długo, jak uznają to za konieczne
Fiskus w roli policjanta i prokuratora
Urzędnicy celno-skarbowi zyskają nowe, szerokie uprawnienia - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Część ekspertów uważa, że rozszerzenie kompetencji może być groźne dla zwykłych podatników, a ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej pozwoli m.in. na szybsze przeszukania mieszkań podatników i to bez wcześniejszej zgody prokuratora.

Tytoniowa rewolucja
Gazeta PrawnaNowelizacja tzw. ustawy tytoniowej w istotny sposób modyfikuje dotychczasowe przepisy, a wprowadzane zmiany mają ogromne znaczenie dla całej branży - pisze adw. Joanna Adamczyk z kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

Jednoręcy bandyci jeszcze długo nie wyjdą z sądów
Gazeta PrawnaSpór o ustawę hazardową wcale się nie kończy. Przedsiębiorcy zapowiadają, że jeśli nowelizacja wejdzie w życie w proponowanym brzmieniu, sprawie znów będzie musiał się przyjrzeć Trybunał Sprawiedliwości UE
Nie wszystkie pamiątki można przywieźć z zagranicznych wakacji
Nowiny24Polacy coraz częściej wyjeżdżają na dalekie wakacje. Także poza Europę. Okazuje się, że nie wszystkie rzeczy, które kupimy na egzotycznej wycieczce, nawet w sklepie, który wystawi paragon czy fakturę, możemy wwieźć na teren UE, w tym do Polski.
Minister Banaś o celnikach: dyspozycyjni do torpedowania zadań, ale pracę zachowają
Dziś (01. 07) w Nowym Sączu gościł Szef Służby Celnej Marian Banaś, który zapewnił, że żaden z pracowników Urzędu Celnego działającego w naszym mieście nie straci pracy, ale uprawnienia mundurowe otrzymają tylko nieliczni. Ci, co rzeczywiście działają w terenie a nie za biurkiem. O pracę nie musi się też bać sądecka skarbówka.
Za nielegalne czynności trzeba zapłacić akcyzę i VAT
RzeczpospolitaPrzemytnik poniesie odpowiedzialność karną za uszczuplenie danin publicznych. Grozi za to nawet pięć lat więzienia. Jego działalność nie może być bowiem uprzywilejowana względem obrotu legalnymi towarami.
Szef służby celnej wprowadza trzeci stopień zagrożenie kryzysowego. Powód? Protest celników
RMF fmTrzeci stopień zagrożenie kryzysowego w czterostopniowej skali wprowadził szef służby celnej w związku z protestami funkcjonariuszy. Pismo z odpowiednimi zaleceniami dostali wszyscy dyrektorzy izb i oddziałów celnych w kraju – ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski.
Celne wakacje od rządu
Gazeta WyborczaProtesty celników sprzeciwiających się likwidacji służby celnej zablokowały na wschodniej granicy tysiące samochodów. Rząd, bojąc się paraliżu na granicach podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, zawiesił reformę służby na czas wakacji
Protest celników. "Większość transportu wjeżdża do Polski bez jakiejkolwiek kontroli"
RMF fmKolejki na granicy i problemy w oddziałach celnych wewnątrz kraju. Cały czas mocno tli się protest celników. Coraz bardziej bolesny jest dla przedsiębiorców i firm transportowych. Na wjazd do Polski z Ukrainy trzeba teraz czekać około 10 godzin. Wszystko przez spór celników z rządem o nowy kształt Krajowej Administracji Skarbowej, do której włączeni mają być celnicy.
Strona 1 z 169 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie