AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejKwiecień 28 2015 02:32:10
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.

Check PageRank

Kat polskich firm

Wiceminister Jacek Kapica żąda, aby większość kontroli skarbowych kończyła się karami

Należy zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe. (…) MF (Ministerstwo Finansów) dokonało również analizy podmiotowej urzędów skarbowych – te, które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących)

Zobacz więcej...
Nowy trik Kapicy

Prezydencka kampania wyborcza już niepodzielnie zajmuje uwagę dziennikarzy. To najlepszy moment, żeby po cichu przepychać w Sejmie kolejne buble. Na przykład nowelizację słynnej ustawy hazardowej

Zobacz więcej...
Problemy hazardowego szeryfa

To wyjątek, żeby nominacja generalska dotyczyła tylko jednej osoby” – mówił prezydent Bronisław Komorowski, gdy nadawał Kapicy najwyższy stopień w Służbie Celnej. Te słowa pokazują, jak szczególną pozycję w rządzie miał tuż po tzw. aferze hazardowej wiceminister finansów.

Zobacz więcej...
Sąd Najwyższy: „hazardowa” to bubel

Negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z wadliwej ustawy o grach hazardowych dotychczas dotknięci byli głównie prywatni przedsiębiorcy. Obecnie skutki finansowe zaczyna ponosić skarb państwa

Zobacz więcej...
Granica państwa – kolejne odwołania ze stanowisk „gwiazd” tzw. grupy lubaczowskiej.

Kiedy opisywaliśmy na naszych łamach tzw. grupę lubaczowską i jej „przekręty”, ówczesne władze przemyskiej Izby Celnej stanowczo zaprzeczały, by coś takiego w ogóle istniało, a nasze doniesienia komentowały jako atak na Służbę Celną.

Zobacz więcej...
Dochody państwa z akcyzy: Fiskus zyskał na autach i benzynie, stracił na wódce i papierosach
Gazeta PrawnaBudżet na akcyzie zarobił prawie 61,6 mld zł. Jednak zdaniem ekspertów niepokojący jest spadek dochodów z tytułu akcyzy od wyrobów tytoniowych
Zabezpieczenie nie zawsze jest potrzebne
RzeczpospolitaPodmiot prowadzący skład podatkowy i korzystający z procedury zawieszenia poboru akcyzy może zostać przez urząd celny zwolniony z obowiązku wpłaty kwoty gwarantującej zapłatę daniny. Musi jednak spełnić określone warunki.
Baza z informacjami akcyzowymi już w internecie
Gazeta PrawnaRuszyła baza z wiążącymi informacjami akcyzowymi (WIA) wydawanymi przez wyznaczoną do tego Izbę Celną we Wrocławiu. Z dokumentami można się zapoznać na stronie internetowej: www.icwroclaw.pl.
Służby celne pod większą kontrolą
RzeczpospolitaCelnicy wykonujący zadania na granicy będą musieli zgłaszać do identyfikacji własny telefon. To, czy funkcjonariusz Służby Celnej jest podatny na korupcję, będzie można stwierdzić po badaniach psychofizjologicznych
Zwycięstwo po latach upokorzeń ☛ FULL
Uważam RzeSprzedawcy lekkich olejów paliwowych, gnębieni latami przez Ministerstwo Finansów, w końcu triumfują. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego nie będą już musieli odpowiadać za cudze błędy

O sprawie wielokrotnie pisaliśmy na łamach „Uważam Rze”. Chodziło o sprzedawców lekkich olejów opałowych używanych do ogrzewania domów. Olej był wówczas korzystniej opodatkowany niższą stawką akcyzy. Urzędy celne i służby skarbowe na siłę doszukiwały się jednak błędów w deklaracjach zakupu i robiły ze sprzedawców przestępców. Błędnie wypełnione deklaracje, mające wskazywać na użycie paliwa do innych celów, np. jako paliwo samochodowe, obciążały do tej pory przedsiębiorców. Teraz ma się to zmienić.
Partia Kapicy ☛ FULL
Uważam Rze Niedawno do mediów wyciekła notatka ze spotkania przedstawicieli Ministerstwa Finansów i izb skarbowych w Krakowie. Wiceminister finansów Jacek Kapica instruował w niej urzędników, że celem kontroli podatkowych jest zwiększenie wpływów do budżetu. Jak ocenia pan te działania?

W moim przekonaniu to podżeganie do popełnienia przestępstwa. W wielu krajach profiluje się branże i sektory do kontroli. Amerykański IRS działa w zasadzie tylko według tej formuły. Ale nie słyszałem, żeby w jakimkolwiek cywilizowanym kraju wyznaczano „poziomy skuteczności” kontroli.
Kat polskich firm ☛ FULL
Uważam RzeWiceminister Jacek Kapica żąda, aby większość kontroli skarbowych kończyła się karami

Należy zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe. (…) MF (Ministerstwo Finansów) dokonało również analizy podmiotowej urzędów skarbowych – te, które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących). (…) Zorganizowane będą spotkania dla pracowników komórek kontroli i pracowników analiz i planowania, na których pracownicy urzędów skarbowych osiągających wysokie, oczekiwane (sic!) ustalenia z kontroli podatkowej podzielą się swoimi doświadczeniami czy też przeprowadzą analizę przypadków (wymiana dobrych praktyk).
Branże akcyzowe pozbędą się biurokracji
Gazeta PrawnaPrzedsiębiorcy doczekali się projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Teraz dopingują rząd, aby lobbował za szybkim jej uchwaleniem.

W założeniu większość przepisów wejść ma w życie już od 30 czerwca 2015 r., ale są obawy, czy to realne.

– Jeśli nowelizacja nie zostanie przyjęta w tej kadencji Sejmu, to na kolejną próbę odbiurokratyzowania akcyzy poczekamy co najmniej dwa lata – martwi się Szymon Parulski, doradca podatkowy w kancelarii Parulski i Wspólnicy.
Na Opolszczyźnie atakują oszuści podszywający się pod celników
Gazeta WyborczaPodszywają się pod funkcjonariuszy krakowskiej izby celnej i rozsyłają wezwania do zapłaty 283 zł na wskazane konto bankowe jako karę za zakup nielegalnego tytoniu. Kilka miesięcy temu podobne pisma otrzymywali mieszkańcy Opolszczyzny rzekomo od celników z Rzepina.
Służba Celna: 12 tys. zł od automatu
RzeczpospolitaOd środy Służba Celna rozpoczyna akcję informacyjną i będzie ostrzegać osoby wynajmujące lokale pod automaty do gier, że grozi im odpowiedzialność karna i finansowa w wysokości 12 tys. zł od automatu - poinformował PAP wiceszef MF Jacek Kapica.
Ekscytacja Kapicy po wyroku Trybunały Konstytucyjnego!
Dochodzą do wniosku, że państwo polskie zniknęło z mapy Europy ładnych kilkadziesiąt lat temu. Wczoraj odbyła się długo wyczekiwana rozprawa Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że ustawa hazardowa z 2009 roku jest zgodna z Konstytucją RP. Dodatkowo wychodzi na to, że dla Trybunału nie jest absolutnie żadnym problemem to, że ustawa nie była notyfikowana KE.
Strona 1 z 160 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie