AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejStyczeń 22 2017 21:28:51
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ad.
Check PageRank

Służba Celna ostrzega przed skażonym alkoholem z Ukrainy

Chodzi o kupno alkoholu poza legalną siecią, m.in. na bazarach, targowiskach i od przypadkowych sprzedawców. Ostrzeżenia związane są z falą śmiertelnych zatruć, jaka pojawiła się na Ukrainie. Zmarło tam już prawie 40 osób, zatrutych jest o wiele więcej.

Czytaj więcej...
Szef służby celnej wprowadza trzeci stopień zagrożenie kryzysowego. Powód? Protest celników

Trzeci stopień zagrożenie kryzysowego w czterostopniowej skali wprowadził szef służby celnej w związku z protestami funkcjonariuszy. Pismo z odpowiednimi zaleceniami dostali wszyscy dyrektorzy izb i oddziałów celnych w kraju – ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

Czytaj więcej...
Porażka krucjaty Jacka Kapicy

Mija szósty rok walki resortu finansów z branżą automatów o niskich wygranych. Straciliśmy na niej już ponad 4,5 mld zł. Stracimy jeszcze dwa razy tyle Kara za nielegalnie prowadzenie punktu gier wynosi 12 tys. zł od każdego automatu o niskich wygranych. Służba Celna prowadzi nawet kampanię „Nie daj się wkręcić”, w której informuje, że wysokie kary grożą nie tylko właścicielom maszyn, ale też tym, którzy wynajęli swoje lokale na taką działalność. Jest tylko jeden problem – czy którykolwiek automat jest obecnie nielegalny?

Zobacz więcej...
Zamach na karetki

Od pięciu lat resort ściga producentów karetek pogotowia za rzekomo należny podatek akcyzowy od ambulansów sprzedanych w latach 2006–2009. Sam wiceminister finansów Jacek Kapica szacuje, że akcyza od karetek typu B i C to ok. 5 mln zł rocznie. Czyli w latach 2006 – 2009 jego urzędnicy mogli ściągnąć od producentów 15 mln zł.

Zobacz więcej...
Szybka reforma sparaliżuje służby skarbowe
RzeczpospolitaKilkumiesięczny paraliż decyzyjny – taki może być skutek szybkich zmian w skarbówce.


Wchodząca w życie 1 marca reforma służb skarbowych ma zwiększyć ich sprawność w zbieraniu podatków i ściganiu przestępstw skarbowych. Zmiana ma polegać przede wszystkim na integracji trzech pionów: administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej.
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Krajowej Administracji Skarbowej
Gazeta PrawnaPrzed podatnikami i urzędnikami duża reforma administracji skarbowej. Od 1 marca ściąganiem podatków i bezpieczeństwem finansów państwa zajmie się Krajowa Administracja Skarbowa.
KAS – nowa struktura fiskusa. Od 1 marca podatnicy też odczują skutki tych zmian
Gazeta PrawnaFiskus jest w trakcie dużej reformy. Zmiany podatnicy odczują od 1 marca. Wówczas wejdzie w życie większość przepisów ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i ustawy wprowadzającej KAS.
Celnicy: tylko jeden urząd celno-skarbowy w województwie to błąd
RzeczpospolitaCelnicy ze związku zawodowego Celnicy PL uważają, że utworzenie tylko jednego urzędu celno-skarbowego w każdym z województw to błąd - powinny powstać co najmniej dwa. Resort finansów tłumaczy, że urzędy powstaną tam, gdzie obecnie funkcjonują izby celne.
Marian Banaś szefem Krajowej Administracji Skarbowej
RzeczpospolitaPremier Beata Szydło powołała Mariana Banasia na szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).
Sejm wróci do prac nad ustawą hazardową. Jest notyfikacja Komisji Europejskiej
Wkrótce ponownie ruszą prace nad ustawą hazardową, która ma nałożyć silniejszą kontrolę pańśtwa nad hazrdem m.in. w internecie. Wszystko dlatego, że do Polski dotarła notyfikacja Komisji Europejskiej do projektu nowelizacji ustawy o grach hazardowhch - poinformował minister Henryk Kowalczyk.

Akcyza od olejów: sędziowie TK napiętnowali formalizm
RzeczpospolitaNiedawny wyrok TK wprawdzie nie zakwestionował przepisów o podatku od olejów opałowych, ale zawiera cenne wytyczne dla organów celnych.
Czy celnik ma prawo przeszukać mieszkanie?
Slowo PodlasiaNiedawno celnik dokonał przeszukania mojego mieszkania, pomimo niemożności przedstawienia stosownego nakazu sądowego oraz pomimo moich sprzeciwów. Czy miał do tego prawo? Pragnę zaznaczyć, że nie towarzyszył mu żaden policjant. (dane do wiadomości redakcji)
Prezydent podpisał ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej
Gazeta PrawnaSłużba celna, administracja podatkowa i kontrola skarbowa zostaną 1 marca 2017 r. skonsolidowane i przekształcone w Krajową Administrację Skarbową - przewiduje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o KAS oraz ustawa wprowadzająca jej przepisy.
Skandal na Święcie Młodego Wina. Celnicy "aresztowali" alkohol. "Celowo rozbito nam imprezę"
Gazeta WyborczaDo trzech sandomierskich restauracji, gdzie odbywały się degustacje w ramach Święta Młodego Wina, weszli w sobotę celnicy i je zarekwirowali. Organizatorzy nie kryją zdenerwowania: - Rozbito nam imprezę - mówią.
Ustawa hazardowa w oparach absurdu. Rząd pozwoli bukmacherom na reklamowy raj?
Wolnoamerykanka, reklamowy "wypas", brak jakichkolwiek norm etycznych – tak eksperci oceniają przepisy wprowadzające dotyczące możliwości reklamowania się firm bukmacherskich. Co ciekawe, sama branża patrzy na zmiany dość sceptycznie i apeluje o zmiany.

Strona 1 z 172 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie