AKCYZA
Strona Główna Sprawdź znak akcyzy O służbie celnejLipiec 04 2015 22:42:33
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Stawka akcyzy
- benzyny silnikowej - 1.565,00 zł/1.000 l,

- oleju napędowego - 1.196,00 zł/1.000 l,

- gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 695,00 zł/1.000 kg,

- biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.196,00 zł/1.000 l,

- energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,

- alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,

- piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,

- wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,

- papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny ddetalicznej,

- samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.
Ad.

Check PageRank

Jaki interes ma Ministerstwo Finansów w zniszczeniu wszystkich polskich firm produkujących alkohol etylowy z przeznaczeniem na wyroby chemiczne i biopaliwa?

Funkcjonujący od prawie 70 lat zakład chemiczny upada na skutek bezprawnych działań celników. Mieszczący się w Chełmży Bioetanol AEG złożył wniosek o upadłość. Mimo korzystnych wyroków i interpretacji skarbowych zakład wytwarzający skażony alkohol dla naszego przemysłu musiał zamknąć produkcję.

Zobacz więcej...
Kat polskich firm

Wiceminister Jacek Kapica żąda, aby większość kontroli skarbowych kończyła się karami

Należy zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe. (…) MF (Ministerstwo Finansów) dokonało również analizy podmiotowej urzędów skarbowych – te, które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawione pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących)

Zobacz więcej...
Nowy trik Kapicy

Prezydencka kampania wyborcza już niepodzielnie zajmuje uwagę dziennikarzy. To najlepszy moment, żeby po cichu przepychać w Sejmie kolejne buble. Na przykład nowelizację słynnej ustawy hazardowej

Zobacz więcej...
Problemy hazardowego szeryfa

To wyjątek, żeby nominacja generalska dotyczyła tylko jednej osoby” – mówił prezydent Bronisław Komorowski, gdy nadawał Kapicy najwyższy stopień w Służbie Celnej. Te słowa pokazują, jak szczególną pozycję w rządzie miał tuż po tzw. aferze hazardowej wiceminister finansów.

Zobacz więcej...
Sąd Najwyższy: „hazardowa” to bubel

Negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z wadliwej ustawy o grach hazardowych dotychczas dotknięci byli głównie prywatni przedsiębiorcy. Obecnie skutki finansowe zaczyna ponosić skarb państwa

Zobacz więcej...
Alkohol w rozpuszczalnikach jest bez akcyzy
Gazeta PrawnaNie ma podatku od skażonego alkoholu etylowego użytego do produkcji toksycznych produktów – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy.
Akcyza na mieszanki ziołowo-nikotynowe? Urzędy wydają sprzeczne decyzje
Gazeta PrawnaPrzedsiębiorcy sprzedający mieszanki ziołowo-nikotynowe do wdychania, tzw. hawajski tytoń, ciągle nie wiedzą, czy ich produkt podlega akcyzie. Urzędy wydają sprzeczne decyzje.
Kapica o procesach celników
RzeczpospolitaSądy, rozpatrujące sprawy z oskarżenia osób i firm, którym funkcjonariusze Służby Celnej skonfiskowali nielegalne automaty do gier hazardowych, wydają rozstrzygnięcia pozytywne dla celników – poinformował w Rybniku wiceminister finansów Jacek Kapica.
Nielegalny spirytus z rynku! Bo zaczął się sezon nalewek...
Expres_ilustrowany Na targowisku przy ul. Dolnej naliczyliśmy wczoraj aż 18 stoisk z nielegalnym spirytusem i papierosami. Klientów nie brakuje, u niektórych sprzedawców, handlujących tu od lat, ustawiają się nawet kolejki!
22 osoby oskarżone! Produkowali i sprzedawali nielegalny tytoń i alkohol
Expres_ilustrowany Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 22 osobom, oskarżając je o przestępstwa skarbowe związane z nielegalną produkcją tytoniu, handlem odkażanym alkoholem i papierosami. Co do 13 z oskarżonych sformułowano także zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Efektem ich działalności było narażenie na uszczuplenia w zakresie podatku akcyzowego i VAT na kwotę blisko 30 milionów złotych.
Trybunał pomylił się w sprawie hazardu. Jednoręki bandyta uniewinniony
Gazeta PrawnaPrzepisy krajowe, które zastrzegają organizację niektórych gier losowych wyłącznie dla kasyn, są przepisami technicznymi – orzekł TSUE. Wielkie nadzieje z unijnym wyrokiem wiążą polscy przedsiębiorcy
Kto zyska na nowych nikotynowych podatkach?
Gazeta Prawna Doradcy Krajowej Izby Gospodarczej proponują opodatkowanie e-papierosów i nowych produktów tytoniowych. Producenci są oburzeni - pisze "Puls Biznesu".
Spada liczba palaczy: Branża tytoniowa i e-papierosowa kłócą się o podatki
Gazeta PrawnaRaport „Analiza krajowego rynku wyrobów tytoniowych i perspektywy rozwoju”, przygotowany przez firmę CASE-Doradcy na zlecenie KIG, konstatował potrzebę wsparcia branży ze strony państwa ze względu na spadek liczby palaczy, malejącą konsumpcję legalnych papierosów i m.in. rosnącą konkurencję ze strony e-papierosów.
Akcyza na e-papierosy ratunkiem dla budżetu?
RzeczpospolitaNależy wprowadzić umiarkowane opodatkowanie elektronicznych papierosów i nowatorskich wyrobów tytoniowych – apeluje firma Case – Doradcy w raporcie przygotowanym na zlecenie Krajowej Izby Gospodarczej.
Fałszywe oświadczenie nabywcy oleju nie może pozbawiać prawa do preferencyjnej stawki akcyzy
Infor.plPodatnik nie może ponosić negatywnych konsekwencji w związku z otrzymaniem oświadczenia nabywcy oleju przeznaczonego na cele opałowe, jeżeli oświadczenie zawiera nieprawdziwe dane, o których sprzedawca nie wiedział – Trybunał Konstytucyjny 12 lutego 2015 r. rozstrzygnął sprawę oświadczeń niezbędnych dla zastosowania preferencyjnej stawki akcyzy (wyrok sygn. akt SK 14/12, Dz. U. z dnia 20 lutego 2015 r. nr. 235).
Nowelizacja ustawy hazardowej uchwalona
Gazeta Prawna"Celem przedłożenia rządowego jest umożliwienie prowadzenia działalności przez spółki akcyjne lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością albo działające na zasadach właściwych dla tych spółek posiadające siedzibę na terytorium państwa członkowskiego UE lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu" - mówił, przedstawiając projekt, sprawozdawca Komisji Finansów Publicznych Jacek Brzezinka (PO).
Strona 1 z 162 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj
Różne

trwa inicjalizacja, prosze czekac...Akcyza

Copyright & copy; Administrator - Służba Celna - AKCYZA - Poland - UE - 2007/2010
Komentarze są własnością ich twórców i nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Teksty zamieszczone w serwisie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią źródła prawa. Jedynym źródłem prawa są teksty aktów prawnych opublikowanych w organach promulgacyjnych. Portal Akcyza informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie